Mamy przyjemność poinformować, że w tym roku planujemy rozpocząć w naszej szkole serię gościnnych wykładów oraz warsztatów, w których udział mogą wziąć wszyscy zainteresowani – zarówno nasi uczniowie, jak i osoby spoza Fabryki Języka.

 

Pierwsza prelekcja jest zaplanowana już w lutym i będzie to bardzo ciekawe spotkanie z niezwykle interesującym gościem! W naszych skromnych progach pojawi się Artur Czermak – podróżnik, który zdecydowanie wyróżnia się na tle innych osób mianujących się tym określeniem. Rezygnując z komfortu przelotu samolotem, czy nawet zakwaterowania w lokalnym hotelu, Artur podróżuje samotnie autostopem w odległe zakątki świata, aby naprawdę poznać kulturę i społeczność kraju, do którego kieruje swoje kroki. Wyjątkowy światopogląd oraz bardzo interesujące spostrzeżenia dotyczące różnic w jakości i sposobie życia w różnych kulturach to właśnie te czynniki, które powodują że możliwość spotkania i rozmowy z Arturem jest niepowtarzalną okazją ku rozwinięciu własnego zdania, które tak trudno jest uformować bazując na wiadomościach pozyskanych z mediów i opinii publicznej. Z resztą, sami przeczytajcie krótki tekst, który w dużym skrócie przedstawia część przygód naszego podróżnika:

,,Droga lądowa do Iranu prowadzi przez wiele krain. Zaczynamy w Konstantynopolu. Przejedziemy przez Turcję, by dotrzeć do kurdyjskich miast zrównanych z ziemią przez turecką armię. Zakumplujemy się z marksistami i zwolennikami organizacji terrorystycznych. Będziemy podążać starożytnym Szlakiem Jedwabnym i spalimy się na słońcu Mezopotamii. Odwiedzimy Abchazję, czyli kraj w Gruzji, gdzie Gruzini nie mają wstępu i poszwendamy się po miastach-widmach. Pojeździmy stopem po gruzińskich górskich bezdrożach z bajki. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie: czy spirytus z rana jak śmietana? Wpadniemy do Armenii, by poznać genezę słowa “ludobójstwo” i wysłać kumplowi pocztówkę. Zobaczymy też, jak azerskie petrodolary zaginają czasoprzestrzeń. Po tym wszystkim dotrzemy wreszcie do Iranu. Spróbujemy poderwać perskie dziewczyny. Pójdziemy na islamską imprezę religijną posłuchać beatboxu. W przerwach pozwiedzamy meczety, zjemy falafela i doświadczymy perskiej gościnności. Wypijemy na nielegalu po setce whisky i będziemy podziwiać krajobrazy jak na Marsie. Odwiedzimy masowe groby sprzed tysięcy lat. Spędzimy noc na pustyni przy 40 stopniach, a 48 godzin później będziemy marznąć w wiosce na szczycie świata.”

To wszystko i jeszcze więcej już w lutym w CJ Fabryka Języka!

Obserwujcie profil Artura na https://www.facebook.com/gdziejestczermak/

Zapisy:

10.02.2018, godz. 14:30 – Prelekcja w j. angielskim, przewidziana przerwa i poczęstunek

17.02.2018, godz. 14:30 – Prelekcja w j. angielskim, przewidziana przerwa i poczęstunek

Koszt wzięcia udziału:

uczniowie CJ Fabryka Języka – 5 zł

osoby spoza CJ Fabryka Języka – 10 zł

Zapisy pod adresem mailowym fabrykajezykawroclaw@gmail.com

W treści maila – Wezmę udział w prelekcji. [Imię i nazwisko], [termin]