Powód nr 1.

Aby zwiększyć możliwości zrozumienia źródeł wielu wartościowych treści niedostępnych w naszym rodzimym języku.

To jeden z najważniejszych punktów. Nowe języki otwierają nam drzwi do zupełnie nowych informacji – w książkach, w Internecie czy w telewizji. Jeśli interesujemy się np. kulturą Japonii znajdziemy znacznie mniej źródeł w j. polskim niż po japońsku czy nawet po angielsku. Wielu specjalistów od tłumaczeń (np. Appiah: 2004, Newmark: 1987, Orel: 1996) twierdzi, że nie ma idealnego tłumaczenia, bo zawsze coś zostaje utracone. Zatem czytanie Szekspira w oryginale to zupełnie inne doświadczenie niż w przypadku polskiego przekładu.

Powód nr 2.

Aby generować większe zarobki

To z kolei jeden z częstszych powodów, dla których zapisujemy się na kurs językowy jako dorośli. Czasem wysyła nas firma, a czasem sami decydujemy się na podniesienie swoich kwalifikacji. W obu przypadkach pamiętajmy jak istotna na rynku pracy jest obecnie znajomość języków i to w każdej branży – nie tylko biznes czy filologia. Nawet pracownik sklepu będzie lepiej oceniony przez pracodawcę jeśli bez problemu dogada się z zagranicznym klientem zamiast wołać bardziej obeznanego w kwestii języków kolegę.

Powód nr 3.

Aby lepiej poznać ludzi i kultury innych krajów

Znajomość nowego języka otwiera nam furtkę do nowych znajomości na całym świecie. W obecnych czasach gdy tak łatwo o wyjazd zagraniczny czy nawet kontakt internetowy z osobami na wszystkich kontynentach czyni okazję do tego dość częstą. Poznanie innych kultur może być naprawdę fascynujące oraz pozwala inaczej spojrzeć na świat i nasze życie.

Powód nr 4.

Aby trenować umysł

Nie jest tajemnicą, że osoby uczące się języków tworzą sobie zupełnie nowy system informacji w mózgu poprzez stymulację neuronów do tworzenia nowych połączeń. Dzięki temu mamy lepszą pamięć i zmniejszamy szanse na zachorowanie np. na zespół Alzheimera.

Powód nr 5.

Aby bardziej otworzyć się na podróże

Ile razy słyszeliśmy (szczególnie od dorosłych), że nie chcą jechać za granicę z powodu nieznajomości  języka i od lat jeżdżą na wakacje tylko na zmianę do Zakopanego lub nad morze Bałtyckie. A na świecie jest tyle pięknych miejsc, które warto odwiedzić. I nie tylko zobaczyć, ale również u źródła czyli np. u lokalsów dowiedzieć się czegoś o danym regionie. To również inne przeżycie gdy idąc zagranicznym miastem rozumiemy napisy na budynkach czy zabytkach, bo dzięki temu wiemy więcej o danym miejscu i podróż jest ciekawsza.

Powód nr 6.

Aby zwiększyć samoocenę i pewność siebie

Tego punktu nie trzeba długo wyjaśniać. Każdy kto zna choć jeden język obcy zwiększył w jakimś stopniu swoją pewność siebie. Chociażby gdy będąc w grupie znajomych w mieście trafimy na obcokrajowca, który np. pyta nas o drogę. Zamiast paniki i histerii możemy śmiało porozmawiać, a może i przy okazji poznać ciekawą osobę gdy nasi znajomi nieznający języka woleliby zapaść się pod ziemię. Osobiście pamiętam również sytuację gdy ktoś obrażał inną osobę w tramwaju w obcym języku, a ta nagle wstała i odpowiedziała. Mina obrażającego była bezcenna. Gdyby w dwóch opisach wyżej przypadkach mówiono w języku rodzimym, sytuacja byłaby standardowa i zwiększenie samooceny nie byłoby aż tak duże.

Powód nr 7.

Aby lepiej poznać język ojczysty

Gdy uczymy się języka obcego bardzo często kontrastujemy go z naszym ojczystym aby poznać różnice czy znaleźć ekwiwalenty. Np. w angielskim jest wiele słów, które są podobne do polskich ale są bardziej formalne np. persuade – wyperswadować. Rzadko używamy tego słowa po polsku, a dzięki nauce angielskiego możemy sobie o nim przypomnieć. Lepiej poznajemy też gramatykę, bo jeśli nauczyciel będzie porównywał język obcy do naszego to tylko do poprawnej gramatyki.

Powód nr 8.

Aby twoje dzieci były dwujęzyczne

Dzieci mają ogromną przewagę jeśli chodzi o naukę języka. Jeśli będą uczyć się j. obcego równolegle ze swoim ojczystym to bez problemu szybko osiągną poziom native speakera. Im wcześniej zaczniesz je uczyć tym łatwiej i naturalniej będzie im to przychodziło, a im później tym trudniej będzie przyswoić im np. obcy akcent. Oczywiście są specjalne kursy dla najmłodszych, ale pomoc rodziców w domu będzie nieoceniona.

Powód nr 9.

Aby łatwiej uczyć się kolejnych języków

Każdy poliglota wie, że po pierwszym nauczonym języku obcym później jest już z górki. Dlaczego? Jednym z powodów jest fakt, że wiele osób nie wie JAK się uczyć i która metodą będzie najlepsza dla nich. Cała droga do przejścia wydaje się tak mozolna, że motywacja spada. A kiedy już znamy inny język to wiemy że się da i jak tego dokonać.  Czasem samemu metodą prób i błędów, a czasem z pomocą specjalisty – nauczyciela. Ponadto jeżeli już znamy np. angielski, to łatwiej będzie poznać języki germańskie z którymi angielski ma wiele podobieństw, ale też romańskie takie np. francuski, z którego wiele zapożyczył język angielski i w mniejszym stopniu na odwrót, czy hiszpański, który jak francuski wywodzi się z łaciny.

Powód nr 10.

Aby mieć ciekawe zajęcie i satysfakcję

Każdy człowiek musi mieć pasję aby bardziej cieszyć się życiem. Dlaczego nie miałaby to być nauka języka? W końcu podsumowując wszystkie powyższe punkty mamy tu tak wiele korzyści, że możemy połączyć pożyteczne z przyjemnym. Pamiętajcie, że nauka nie musi być typowo szkolna, taka źle nam się kojarzy. Obecnie mamy na rynku multum opcji, które mogą być bardzo ciekawe – w naszej FABRYCE JĘZYKA staramy się indywidualnie dobrać wasze najlepsze metody w zależności od waszych  preferencji i potrzeb. Jeśli zastanawiasz się który kurs będzie najlepszy, napisz do nas wiadomość a dopasujemy najlepszą opcję WŁAŚNIE DLA CIEBIE.