Często otrzymujemy od was pytania jak najszybciej nauczyć się mówić i rozumieć język obcy oraz dlaczego pomimo tylu lat nauki w szkole (lub samodzielnej), choć mieliście już lekcje z zaawansowanych gramatycznych struktur, nadal nie potraficie swobodnie odpowiadać na proste pytania czy nawet ich zadać. Często niezrozumienie obcego akcentu spowodowane jest niedostatecznym osłuchaniem się z językiem. Przypomnijmy sobie jak to było gdy uczyliśmy się swojego pierwszego języka. Czy była to nauka tabel gramatycznych czy też długich list słówek? Raczej uczyliśmy się naturalnie przez poznanie, słuchanie i powtarzanie. Problemy z mówieniem mogą wynikać z braku praktyki i nie uczenia się myślenia w obcym języku, a zamiast tego tworzenia koślawych tłumaczeń słowo po słowie z języka polskiego.

Trzeba pamiętać, że nauka w szkole to tylko podstawa, na jaką pozwalają szkolne warunki. Często o praktykę języka musimy jednak zadbać sami. Jak tego dokonać? Najlepszą metodą jest oczywiście całkowite zanurzenie w języku czyli wyjazd do kraju gdzie jest to język powszechnie używany. Jesteśmy nim otoczeni i musimy liczyć wtedy tylko na nasze umiejętności językowe, bo nie ma opcji poddania się i przejścia na język polski jak w przypadku lekcji w szkole. Wyjazd zagraniczny to jednak spore przedsięwzięcie. Dlatego stworzyliśmy dla was warunki zbliżone do tych jak podczas pobytu w innym kraju.

To ZAJĘCIA KONWERSACYJNE Z NATIVE SPEAKERAMI czyli osobami urodzonymi i wychowanymi w danym kraju, dla których język którego uczą był pierwszym językiem. Grupy są poziomowane i w przypadku niższych poziomów język polski ograniczany jest do absolutnego minimum, a na wyższych polskiego nie ma wcale. To świetne rozwiązanie szczególnie dla osób chcących osłuchać się z naturalnym brzmieniem języka i poćwiczyć takie zdolności językowe jak mówienie i rozumienie (słuchanie). Ta metoda uczy myślenia w obcym języku, całkowitego przestawienia się na niego, zamiast tłumaczenia pojedynczych słówek w głowie. Ponadto maksymalna ilość osób w grupie to 6, co jest na tyle wystarczającą liczbą aby można było poznać różne akcenty, a jednocześnie na tyle niską, by nikt nie pozostawał anonimowy i skorzystał z każdych zajęć. Obecnie oferujemy języki: ANGIELSKI, WŁOSKI, HISZPAŃSKI, koszt pojedynczych zajęć 60min. to tylko 40zł, a dodatkowo nie trzeba płacić z góry np. za cały rok – płatności są miesięczne. Nasi uczniowie potwierdzają, że zajęcia prowadzone są w bardzo ciekawy i efektywny sposób z dużym naciskiem na konwersacje, jednocześnie przy nauce nowych, praktycznych wyrażeń, które są faktycznie powszechnie używane w danym kraju. Zapisy otwarte – zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub poprzez formularz na stronie.

PS. Zawsze możecie liczyć na Fabrykę Języka w kwestii rad i wskazówek co do efektywnej nauki i tworzenia warunków zanurzenia w języku samodzielnie w domu!