W dzisiejszym świecie coraz więcej usług i towarów możemy otrzymać bez wychodzenia z domu. Nikogo nie dziwią zakupy z dostawą do domu, w tym również leków i produktów spożywczych.  Usługi typu księgowość online czy telemedycyna także nie są nowością. W obecnej sytuacji jaka nastała na świecie, na opcję tego typu decydują się kolejne branże np. serwisy telefonów z dojazdem do klienta, nauka tańca przez internet, a nawet masowe wydarzenia relacjonowane na żywo bez fizycznego udziału publiczności. A jak to jest z nauką języków? 
Taka możliwość istniała już od dawna, również w Fabryce Języka. Odkryliśmy potencjał takich lekcji zauważając wiele zalet, które z pewnością przewyższają ewentualne wady. Choć czasami zdarza się, że kursanci nie są na początku przekonani do takiej formy zajęć to już po pierwszej lekcji zmieniają zdanie. Dlaczego nauka online jest świetną alternatywą do zajęć stacjonarnych?  

1). Zdarza się, że kursy online w niektórych szkołach są tylko wcześniej nagranymi filmikami bez interakcji z nauczycielem. Według nas taka forma zajęć ma sens tylko w przypadku teoretycznych zagadnień stanowiących jedynie dopełnienie i ułamek kursu. Lekcje online w Fabryce Języka praktycznie nie różnią się od lekcji stacjonarnych i są równie efektywne; lektor przez całą godzinę jest na żywo z uczniem i tak jak w przypadku naszych wszystkich kursów – maksymalnie wykorzystuje czas na praktykę języka. Mamy również odpowiedniki wszystkich fizycznych narzędzi i materiałów, które z powodzeniem je zastępują. Między innymi są to: wirtualny zeszyt i tablica edytowane przez ucznia i nauczyciela w czasie rzeczywistym, udostępnianie ekranu nauczyciela np. do prezentacji oraz dźwięku np. do zadań na słuchanie. Ponadto dokładnie tak jak na zajęciach stacjonarnych korzystamy z platformy do spersonalizowanego słownictwa dla danego ucznia i bez problemu realizujemy wszelkie kursy z podręcznikiem (a osoby które korzystają z kserokopii otrzymują je w formie skanów).

2). Czasem zdarzają się sytuacje losowe np. korek, autobus który nie przyjechał czy opiekunka do dziecka, która w ostatniej chwili zachorowała, które uniemożliwiają dojazd do szkoły językowej na czas i co za tym idzie powodują utratę lekcji. W Fabryce Języka od dawna proponujemy opcję skorzystania z lekcji online w tego typu sytuacji – jednorazowo lub na stałe gdy takie sytuacje powtarzają się często. W przypadku kursów przez internet nie ryzykujemy straty lekcji w przypadku gdy coś zatrzyma nas w domu lub w drodze, bo nie ma znaczenia gdzie w danej chwili jesteśmy. Kurs można poprowadzić nawet gdy kursant ma przy sobie tylko telefon.

3). Jak wspomnieliśmy wyżej, kursant nie musi mieć specjalistycznego sprzętu. Oczywiście jest wygodniej jeśli ma większy ekran, ale w razie braku tabletu czy komputera wystarczy sam telefon z internetem. Podobnie z kamerą – w przypadku lektorów jest bardzo przydatna, ale jeśli chodzi o ucznia to podobnie jak z ekranem – wygodniej jeśli ją ma, ale jest to opcjonalne.

4). Nauka online często przewyższa zaletami lekcje stacjonarne. Uczniowie chwalą fakt, że mają swoją klawiaturę dzięki czemu nie dzielą jednego komputera z nauczycielem, a korzystają z własnego sprzętu podczas zadań gdzie jest potrzebny (np. gdy uczą się na podstawie tekstów światowych hitów muzycznych i na specjalnej platformie wpisują słowo które usłyszą) a także podczas konwersacji mogą szybko sprawdzić potrzebne słowo w słowniku internetowym, co nie zaburza dyskusji i jest znacznie szybsze niż szukanie danego słówka w słowniku papierowym.

5). W przypadku problemów technicznych uczeń zawsze może liczyć na pomoc Fabryki Języka. Mamy alternatywne sposoby na szybkie rozwiązanie problemów związanych z połączeniem sieciowym czy przeciążeniem serwerów programu, zatem znaczne zakłócenia lekcji z tego typu powodów zdarzają się bardzo rzadko. 

6). Dajemy Państwu również jeszcze jedną korzyść dla nieprzekonanych – istnieje możliwość natychmiastowej rezygnacji w przypadku niezadowolenia po pierwszych zajęciach online, choć do tej pory nikt nie skorzystał z tej opcji 🙂

7). Dodatkowo nauka online jest mniej bezpośrednia, co stanowi doskonałą opcję dla osób mniej śmiałych, introwertycznych, które mają problemy przy bezpośrednim kontakcie z człowiekiem. Szczególnie zdarza się tak w zakresie mówienia w j. obcym. Rozmowa przez internet często ośmiela kursantów i przełamuje bariery językowe. Ponadto kursy online realizowane z domu, czy z wybranego miejsca, zapewniają pełne bezpieczeństwo uczestników, jak i prowadzących.

8). Według opinii uczniów lepiej koncentrują się oni na procesie nauki podczas zajęć online, a wiedza łatwiej się przyswaja bez dodatkowych bodźców i sytuacji, jakie pojawiają się w trakcie kursów stacjonarnych. We własnym znanym środowisku uczeń czuje się bardziej komfortowo i jest bardziej skupiony.

9). W przypadku dzieci rodzic ma możliwość usłyszenia jak lektor prowadzi zajęcia. W trakcie zajęć stacjonarnych nie ma możliwości obecności rodzica w sali, więc jest to dodatkowa korzyść. 

10). I na koniec to co w obecnym czasie najważniejsze – w przypadku takiej lekcji nie można się niczym zarazić.  Już od dawna mamy możliwość w naszych usługach skorzystania z lekcji online gdy kursant czuje się chory, ale wystarczająco dobrze by wziąć udział w zajęciach. Dzięki temu minimalizuje ryzyko powikłań u siebie, a także zarażenia innych uczniów i lektorów.

OFERUJEMY KURSY ONLINE Z NASTĘPUJĄCYCH JĘZYKÓW:
-angielski
-hiszpański
-włoski
Cennik zajęć online jest dokładnie taki sam jak w przypadku zajęć stacjonarnych:
-zajęcia indywidualne z polskojęzycznym lektorem – 70zł/ 60min.
-zajęcia w parze z polskojęzycznym lektorem – 40zł / 60min. / osoba
-konwersacje grupowe z native speakerem – 40zł / 60min. / osoba
-zajęcia indywidualne z native speakerem – 85zł / 60min.